59

Serwis samochodowy – Opole

serwis samochodowy (3)O samochodzie

Witam serdecznie wszystkich czytelników mojego bloga poświęconego motoryzacji. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się tematyce bardzo popularnego pojazdu, jakim jest samochód.
Pod tą nazwą rozumie się powszechnie czterokołowy pojazd silnikowy, którego przeznaczeniem jest przewóz osób, albo ładunków.
Skąd wzięła się ta humorystyczna nazwa? Utrwaliła się ona w naszym języku jeszcze za czasów międzywojennych. Została wybrana, co ciekawe, w drodze konkursu powszechnego. Można się domyślać, że domyślnie miała ona określać pojazd samodzielnie się poruszający, a więc posiadający własny, niezależny napęd. Jedną z alternatyw było nazwa „samojedź”.
Jak powszechnie wiadomo, samochody naprawia się zazwyczaj w takim miejscu, jak serwis samochodowy. Rzecz jasna, bardzo wielu posiadaczy aut interesuje się namiętnie motoryzacją i dokonuje napraw we własnym zakresie, na przykład w przydomowym garażu. Jednak nic nie zastąpi mechanika, który zna samochód jak przysłowiową własną kieszeń. Dlatego zalecam przynajmniej raz na kilka miesięcy przyprowadzić samochód do serwisu.

Zobacz także nasze inne artykuły o motoryzacji:

Serwis samochodowy – Opole
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author:

http://krakow-centrum-apartamenty.eu