38

Podesty ruchome

podesty-ruchome-9Podesty ruchome w postaci różnego typu podnośników nożycowych czy teleskopowych, to skomplikowane urządzenia do obsługi których trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia. Aby je zdobyć trzeba odbyć szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych zakończonych egzaminami.
Jednak zdarzają się sytuacje, że podesty ruchome są obsługiwane przez osoby nie mające odpowiednich kwalifikacji, a czasami wręcz żadnego pojęcia o ich działaniu, nie mówiąc już o elementarnych zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy.
Warto zdać sobie sprawę że podesty ruchome obsługiwane przez osoby nieuprawnione mogą przyczynić się do wielu poważnych wypadków, które mogą doprowadzić nawet do śmierci nieuważnych operatorów czy osób postronnych. Najczęściej występujące wypadki to upadek z dużej wysokości, porażenie prądem elektrycznym, wszelkiego rodzaju uderzenia o elementy konstrukcji podestów czy budynków. Podesty ruchome i obsługujące je osoby mogą ulec wypadkom również podczas pracy w nieodpowiednim do użycia urządzenia terenie, przekroczeniu jego dopuszczalnej ładowności co może spowodować utratę równowagi i upadek podnośnika. Poważne zagrożenie stanowią także niekorzystne czynniki atmosferyczne, podesty ruchome nie powinny być używane przy porywistym wietrze lub podczas burzy.

Zobacz także nasze inne artykuły o motoryzacji:

Podesty ruchome
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)
About the author:

http://www.jedzenie-gdansk.eu