72

Części samochodowe – Opole

części samochodowe (1)Gwarancja na części samochodowe i naprawy

Wiele warsztatów samochodowych wciąż funkcjonuje bez faktur i rachunków. Trudno wówczas w razie niezadowolenia z wykonanej usługi domagać się swoich praw.
Na zakupiony sprzęt, czyli części samochodowe przysługuje oczywiście gwarancja. Inaczej jest w przypadku usług, nie obejmują ich bowiem przepisy konsumenckie. Udzielenie na nie gwarancji obowiązkowe już nie jest. W wypadku, gdy warsztat wykona naprawę błędnie możemy natomiast powołać się na kodeks cywilny i na jego podstawie domagać się rekompensaty bądź usunięcia powstałych wad. Większe zakłady posiadają też zazwyczaj ubezpieczenie OC, z którego pokrywane są poważniejsze błędy mechaników np. zatarcie silnika.
Nieco łatwiej jest w przypadku, gdy warsztat wykonał usługę połączoną z montażem dostarczonych przez niego części. Jeśli naprawę zlecił klient indywidualny jest to tzw.sprzedaż konsumencka i można powołać się wówczas na niezgodność towaru z usługą. Mechanik sprzedając część udziela chcąc czy nie chcąc dwuletniej gwarancji, która nie dotyczy oczywiście zużycia eksploatacyjnego.

Zobacz także nasze inne artykuły o motoryzacji:

Części samochodowe – Opole
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author:

Tags: etykiety inspekcyjne z datą, Fotoprzekaźnik Sick, drążenie foremników, Tynk silikonowy Lakma, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, internorm okno kf410, ra nails lakier hybrydowy, bcaa katowice sklep, Szamba Betonowe Piaseczno, Vademecum elektryka SEP, certyfikat flange fitter

Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Primacon taśmy transportujące, Umywalka narożna Simas Arcade, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, laweta Golub-Dobrzyń, mezoterapia vivaderm, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych